Ste že slišali za dinamično sedenje? Gre za posebno obliko sedenja, ki združuje sproščeno in aktivno sedenje. Da, prav ste slišali – mišice vašega telesa lahko krepite kar v sedečem položaju, hkrati pa s tem pripomorete k boljši fizični kondiciji in dobremu počutju. Tekom aktivnega sedenja se namreč aktivirajo hrbtne in trebušne mišice, ki pripomorejo k pravilni drži in odpravljanju bolečin v križu, ledvenem delu in ramenskem obroču.
Pisarniški stol, ki vam omogoča dinamično sedenje, je tudi SpinaliS – vrhunski izdelek, ki s svojo zasnovo posnema sedenje na terapevtski žogi, a z bistveno prednostjo – nudi vam možnost počitka. V položaju za sproščeno sedenje si boste lahko nekoliko odpočili in tako v primeru dolgotrajnega sedenja preprečili bolečine ter utrujenost telesa. Ne odlašajte in naredite nekaj dobrega za svoje telo – preizkusite naš ergonomsko oblikovan pisarniški stol SpinaliS in doživite popolnoma nove razsežnosti zdravju prijaznega sedenja.
Spoznajte aktivno in sproščeno sedenje
Naš inovativni pisarniški stol SpinaliS uporabnikom omogoča dva načina sedenja: aktivno in sproščeno, pri tem pa ves čas podpira pravilno držo telesa. Način sedenja pa enostavno prilagajate, in sicer tako, da spremenite svoj položaj na sedišču.
Da pa si boste lahko natančno predstavljali, o čem sploh govorimo, smo za vas pripravili razlago obeh načinov sedenja, ki ju omogoča vrhunski ergonomski pisarniški stol SpinaliS:
- aktivno sedenje na stolu SpinaliS poteka takrat, ko sedite na sredini sedala. Pri tem načinu telo ves čas aktivno ohranja ravnotežje, saj se sedalo premika skladno z vašimi premiki. Pri tem so ves čas aktivirane zlasti hrbtne in trebušne mišice ter mišice medeničnega dna. Ker večji del obremenitev prevzamejo prav mišice, se bistveno zmanjša obremenitev na občutljiva vretenca. Posledično med sedenjem ohranjate pravilno držo, ki preprečuje bolečine v hrbtu in utrujenost po celodnevnem sedenju;
- sproščeno sedenje pa je omogočeno takrat, ko se presedete proti zadnjemu delu sedeža in se udobno naslonite na naslon za hrbet. Ob tem učinkovito razbremenite vaše mišice, vendar je drža še vedno ustrezna – sedalo je namreč ves čas gibljivo, zato je telo aktivno in tako ohranja ravnotežje.
Izboljšana terapevtska žoga
Ste že kdaj imeli priložnost sedeti na terapevtski žogi? Tisti, ki ste tovrstno sedenje že preizkusili, verjetno veste, kakšen je občutek, ko vaše telo sicer sedi, vendar je še vedno aktivno. Podobno uporabniško izkušnjo vam zagotavlja tudi naš vrhunski izdelek, a vam hkrati ponuja še eno veliko prilagoditev – možnost razbremenitve mišic. Sedenje na ortopedski žogi je sicer najbolj pravilno, vendar pa ta ne nudi možnosti počitka. Mišice se zato pri dolgotrajnem sedenju utrudijo, kar lahko vodi do bolečin in manjših poškodb. Ta problem smo pri SpinaliSu enostavno rešili s funkcijo sproščenega sedenja.
Zakaj presesti na SpinaliS?
Problem klasičnih ergonomskih stolov predstavlja fiksno sedalo. Med sedenjem se zato hrbtenica pri vsakem nagibu telesa dobesedno lomi v predelu križa, kar posledično privede do bolečin, lahko pa tudi do poškodb.
Ravno nasprotno pa je pri pisarniškem stolu SpinaliS, kjer je sedalo gibljivo. Ta sledi tudi najmanjšemu nagibu telesa, zaradi česar je vaša hrbtenica ves čas v pravilnem položaju. Poleg tega pa vam ekipa SpinaliS-a, v želji po ohranjanju zdrave hrbtenice vsake stranke, svetuje tudi redno gibanje. Tudi med delovnim časom večkrat vstanite in se raztegnite ter sprehodite po prostoru. Na tak način boste poskrbeli tudi za primerno prekrvavitev, si zbistrili glavo in preprečili prekomerno utrujenost.
Preizkusite ga!
Svoj novi ergonomski pisarniški stol SpinaliS lahko tudi brezplačno preizkusite. Ker se zavedamo, da smo si ljudje med seboj različni, smo v svojo ponudbo vključili pestro izbiro stolov, ki so primerni za različne tipe teles. Pisarniški stol lahko izberete z našo strokovno pomočjo, nato pa ga še preizkusite v praksi. Tako boste iz prve roke izvedeli, ali vam model popolnoma ustreza. Mi pa smo prepričani, da bo vaša izkušnja z dinamičnim sedenjem zares izjemna.
Raziskave, izvedene v okviru projekta SLOfit, kažejo na zaskrbljujoč trend naraščanja deleža otrok s povečano telesno težo v Sloveniji. Odstotek teh otrok se giblje med 20 in 24 odstotki, kar vodi v manjšo telesno sposobnost, zlasti na področju vzdržljivosti. Strokovnjaki ugotavljajo, da se aerobna sposobnost otrok izrazito zmanjšuje, kar je opazno v rezultatih testov, kot je tek na 600 metrov. Otroci, stari 11–13 let, danes pretečejo to razdaljo povprečno 7 do 8 sekund počasneje kot pred 20 leti.